Tani weganizm?

23:21:00
Słyszę wiele opinii, że dieta wegańska jest bardzo droga.  Ale, ale ... wbrew temu co myślicie nie zneguję tego hasła, a tym bardziej go nie potwierdzę. Dlaczego? Bo jestem świadoma tego, że dieta to indywidualny wybór każdej osoby. Można wybierać produkty bardzo drogie i bardzo tanie! Bez względu na to, na jakiej jesteś diecie! Możesz płacić wielkie pieniądze na posiłki zawierające mięso, dietetyczne, czy roślinne. Wiem, że wiele produktów jest drogich, ale to nie znaczy, że koniecznie będąc na danej diecie musisz je kupować. Wystarczy, że zastosujesz kilka rad, a jedzenie nie zabierze dużej części twojego portfela.
Przygotowałam dla was rady jak zaoszczędzić na diecie wegańskiej:

Kupuj jedzenie, a nie gotowe produkty
Wiele ludzi twierdzi, że wegańskie jedzenie jest drogie, bo widzi, że cena produktu specjalnie dla wegan jest po prostu duża, ale kupując pojedyńcze składniki danego produktu, możesz wykonać go sama/sam w domu za niewielkie pieniądze! Poza tym jest to świetny sposób na zdrowe życie, bo unikniesz dodawania niepotrzebnej chemii w jedzeniu.
Oczywiście nie ma nic złego w jedzeniu wegańskich lodów, czy piciu roślinnego mleka, ale robiąc go własnoręcznie, wyjdzie po prostu taniej :)

Kupuj owoce i warzywa sezonowe
Nie jest sekretem, że sezonowe produkty są po prostu tanie. Wykorzystuj więc jak najlepiej daną porę roku.

Jedz kasze, makarony i ryż
Po tych produktach na bazie skrobi nie będziesz głodny, a dodatkowo są naprawdę tanie! Dodając je do posiłku na pewno wydasz mniej pieniędzy na obiad:)

Nie kupuj z najdroższych firm
Gdy widzisz piękne opakowanie twojego ulubionego produktu, z wielkim znaczkiem "vegan ok" szalejesz z radości? Wyobraź sobie, że wystarczy czasem przeczytać skład, bo firma mniej znana może mieć trochę mniej kolorowe opakowanie, ale identyczny skład. Różnica jest widoczna przede wszystkim w cenie. Jeśli widzisz produkt tańszy, nie musi to znaczyć, że jest to kosztem jakości! Duże i znane firmy po prostu się cenią, gdyż muszą opłacić m.in. reklamy.

Nie pozwól, żeby jedzenie na mieście stało się rutyną
Powszechnie wiadomo, że jedzenie na mieście nie jest tanie. Postaraj się zmniejszyć ilość razy jedzenia w restauracjach w miesiącu! Dobrze to zrobi nie tylko twojemu portfelowi, ale i twojemu zdrowiu. Równie wspaniale, można bawić się wspólnie w kuchni i pokazać znajomym jak dobre jest zdrowe, wegańskie jedzenie:)

Planuj posiłki
5 małych porcji dziennie, nie jest tylko zdrowe, ale i pozwala zaoszczędzić. Unikniesz dzięki temu podjadania pomiędzy posiłkami. A przekąski często przewyższają budżet nawet obiadu!

Przeglądaj oferty sklepów spożywczych
Brzmi banalnie, ale wiele sklepów często oferuje promocje. Dlaczego więc nie skorzystać ? Żyjemy w takich czasach, że nie musimy mieć papierowych gazetek, żeby ocenić gdzie jaki produkt jest najtańszy, bo wszystko znajduje się na internecie. Wystarczy chwila, by zorientować się gdzie będzie najtaniej :)

Używaj zamrażarki
Tyle jedzenia się marnuje, a czasem wystarczy przemyśleć co będziemy w danym dniu jeść, a resztę przechować w bezpiecznym miejscu, by jedzenie się nie zmarnowało, przez co nie stracimy tyle pieniędzy na kupno drugi raz tej samej rzeczy.
Np. Jeśli kupiliśmy zbyt dużo bananów, mango, mandarynek czy innych owoców, obierzmy je i wsadźmy do zamrażarki, przez co będą zawsze blisko i może za kilka dni zrobimy z nich koktajl, czy lody.

Może Ci się także spodobać

0 komentarze

Popularne wpisy

Polecany post

Toaletka - kolejne marzenie spełnione

Znowu zmiany? Tak! Uwielbiam ciągle coś robić w pokoju. Moja głowa jest ciągle pełna pomysłów! Zawsze marzyłam o toaletce, a dziś marze...