Postanowienia noworoczne

11:30:00


Pewnie zawsze mówicie, że ten rok będzie inny, wyjątkowy i magiczny!
Pewnie (tak jak ja) robicie długą, niekończącą się listę postanowień noworocznych!

Ale, ale w tym roku będzie inaczej i dołożę wszelkich starań, by nie skończyło się na samych.. postanowieniach!!

Zacznijmy nowy rozdział, bo zawsze wszystko zaczynamy od początku, nigdy od środka - najskuteczniejsza dieta to ta od poniedziałku i koniecznie w pierwszym dniu miesiąca! Dziwnym trafem, ale wolimy magiczną jedynkę! Pierwszy dzień tygodnia, pierwszy miesiąc? Osobiście jestem zwolenniczką zmieniania swojego życia tu i teraz, a nie uzależnienie zmian od jakieś konkretnej daty. Jeśli tylko uważasz, że teraz jest dobry czas, to na pewno taki jest i nie czekaj tylko działaj, a na pewno uda Ci się osiągnąć wyznaczone cele!

Wszystko spoko, ale jak się zabrać za ich realne spełnianie, by nie pozostały tylko w naszej głowie?
Przygotowałam dla was kilka rad, które sama będę realizować, więc wspólnie zaczynamy naszą drogę do spełniania swoich marzeń!

1.MAGICZNY... zeszyt, dzienniczek, a może kalendarz..
Jak zwał, tak zwał! Wiem, że może to jest i śmieszne (bo sama mam całą stertę starych zeszytów), ale ja tak właśnie zaczynam nowy rozdział! Co jest ważne, żeby los tego zeszytu nie skończył się za dwa tygodnie spalany w kominku ? Udekoruj go - przyklej ulubiony motyw, może zdjęcia, może obrazki, może ulubione cytaty! Zrób coś, by pokochać ten zeszyt i chronić go przed osamotnieniem na końcu szafy.
Mój zeszyt to będzie mix wszystkiego! Na pierwszej stronie zapisałam już postanowienia oraz zostawiłam jeszcze duuużo miejsca, na nowe które pojawią się za jakiś czas! Następne kartki zapełniłam notatkami na najbliższe dni!
Pomyślałam, że nie zostawię moich postanowień gdzieś, nie wiadomo gdzie, niech będą cały czas koło mnie. Może będę je czytać 4 razy dziennie? Będą zawsze blisko, przez co ich nie zapomnę i będę miała jasno wytyczoną ścieżkę! Nie ma zmiłuj!!


2. Noworoczne porządki 

Nie dam rady pracować w bałaganie, bo bałagan na moim biurku, to bałagan w mojej głowie! Więc sądzę, że dobrze zaczęty rok to uporządkowany i harmonijny rok! 
Często używane szuflady uporządkuj, a rzeczy, które nie są Ci potrzebne schowaj do pudełek! Dzięki temu będziesz lepiej gospodarował swoją przestrzeń! 

3. Porządek w głowie

W zależności co chcesz osiągnąć sukces zawsze jest w tobie! Zagłęb się w temat, by móc jasno i klarownie przedstawić sobie plan działania! Może dieta? Może porzucenie złych nawyków? Może ćwiczenia? 
Pamiętaj, rok to mimo wszystko sporo czasu, wystarczy systematycznie spełniać założone cele!
np. Powoli rezygnuj z fastfoodów, a zamiast tego wejdź do kuchni i spraw sobie zdrową przekąskę! (na pewno na moim blogu pojawi się w ciągu tego roku niejedna zdrowa alternatywa dla fastfoodów!!)4. Po co śnić, jak można działać

Nie prześpij takiej wielkiej szansy jaką daje Ci los! Może na twojej liście znajduje się coś co wymaga nakładu finansowego? Jak zaczniesz odkładać już dziś to na pewno zbliżysz się o niebo do celu!
Wakacje coraz bliżej!!!!!!
Ps: Pieniążki często uciekają, więc spraw sobie skarbonkę, którą trudno otworzyć! :P
Może nie zaczniesz spełniać swoich postanowień na samym początku nowego roku. Potrzeba kilku dni przygotowań, a na pewno wszystko pójdzie gładko i uda Ci się
chociaż zbliżyć do marzeń!!


Trzymam kciuki, za was, a wy trzymajcie za mnie!

Powodzenia! / J
Może Ci się także spodobać

3 komentarze

 1. Trzymam kciuki, by Hiszpania się udała ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. OOOO chyba też kupię sobie skarbonkę :) Gdyby tak otworzyć ją dopiero za np 2 lata to mogłoby się troszkę uzbierać.
  Trzymam kciuki za spełnienie postanowień :)
  Pozdrawiam i obserwuję :*

  http://zyjewmoimwlasnymswiecie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Popularne wpisy

Polecany post

Toaletka - kolejne marzenie spełnione

Znowu zmiany? Tak! Uwielbiam ciągle coś robić w pokoju. Moja głowa jest ciągle pełna pomysłów! Zawsze marzyłam o toaletce, a dziś marze...